Desinformatie is het doelbewust verspreiden van misleidende informatie, vaak met kwade bedoelingen. Desinformatie wordt verspreid om meningen te beïnvloeden, geld te verdienen of schade aan te brengen aan onze samenleving, de democratie of de volksgezondheid. Dit kan een negatief effect hebben op de nationale veiligheid. Desinformatie bestaat niet altijd uit onjuiste informatie. Regelmatig is het juist een combinatie van feiten en verzonnen informatie, of een uit de context getrokken gebeurtenis. De achterliggende gedachte van desinformatie is altijd om mensen te misleiden of schade aan te brengen.
Op maandag 12 mei 2025 organiseert Hogeschool PXL een gratis lezing rond dit onderwerp van 19.00 uur tot 21.00 uur. Wil je erbij zijn? Schrijf dan meteen in!
Spreker
Jago Kosolosky (°1991) is voormalig hoofdredacteur van MO* en MO.be. Hij volgde Gie Goris op, hoofdredacteur van MO* van bij het ontstaan van de publicatie in 2003. Jago Kosolosky begon zijn journalistieke loopbaan in 2014 bij MO* als webredacteur, maakte later deel uit van de multimediale cel van De Tijd/L’Echo, werd online hoofdredacteur Knack.be/LeVif.be en werkte als audience development editor bij Politico Europe. Hij heeft uitgebreide journalistieke ervaring in binnen- en buitenland (Zuid-Afrika, Rwanda, Congo, Madagaskar…). Jago studeerde Internationale Politiek aan de Universiteit Gent, woonde een tijd in Washington DC en Edinburgh en studeerde Internationale Researchjournalistiek en Webdevelopment.