PXL-NeXT

Stagementor Zuid Limburg

15-02-2027
Asster Sint Truiden

Deze opleiding richt zich naar verpleegkundigen (gegradueerde, bachelor of master) die de rol van mentor opnemen of wensen op te nemen om stagiaires verpleegkunde te begeleiden in hun groei naar professionele identiteit. De onderwerpen die in de opleiding aan bod komen worden aan de praktijk getoetst, gevoed met ervaringsuitwisseling en via concrete casuïstiek, met simulanten, ingeoefend.

 

Programma

 

Dag 1: Identiteit van de mentor

 

Mentoren zijn een sleutelfiguur en essentieel in het bevorderen van het leerproces van de stagiaires verpleegkunde. In deze eerste opleidingsdag ligt de focus op de identiteit van de mentor. Wie ben ik als mentor? Wat zijn mijn eigen kwaliteiten en uitdagingen in het uitdragen van deze rol? Wie heb ik nodig om deze rol optimaal te kunnen realiseren?  

 

  • Identiteit van de mentor
  • Kwaliteiten en uitdagingen
  • Mentorschap in de organisatie: plaats en rol van de mentor in het team  

 

Dag 2: Leren op stage

 

-  Hoe creëer ik mee leerkansen en uitdagingen? Welke student biedt zich aan? Hoe kan ik als mentor de student op een professionele manier begeleiden?

 

  • Krachtige leeromgeving: randvoorwaarden
    • Onthaalbeleid
    • Leerklimaat
    • Leren op stage
    • Begeleiden en meesturen
  • Afstemmen van de leeromgeving op het opleidingsniveau en de uitdagingen van de student

 

Dag 3 en 4: Communicatie

 

Aan de hand van casuïstiek en praktijksituaties met simulanten oefent en verdiept de mentor zich verder in het bevorderen van deze vaardigheid.   

 

  • Theoretisch kader feedback  
  • Praktijk: casuïstiek en training met simulanten  

 

Dag 5: Evalueren

 

Verder uitbouwen mentorschap op mijn afdeling  

 

Elke stage eindigt met een evaluatie over de te behalen rollen/competenties. Hoe kan ik als mentor bijdragen tot het vastleggen van een juist eindresultaat? Wat is hierin ook het belang van juiste schriftelijke rapportage. Wat neem ik mee uit deze opleiding naar mijn eigen werkterrein? Hoe groei ik als mentor verder samen met mijn team? Welke acties stel ik voorop? Wat zijn sterktes en waar is verbetering nog mogelijk? De deelnemer presenteert hoe hij de opleiding concretiseert binnen de eigen werkomgeving. Ervaringsuitwisseling en concrete praktijksituaties met collega’s uit verschillende zorgdomeinen inspireren de verdere persoonlijke en professionele ontwikkeling van de mentor en van het mentorschap binnen het team.

Datum en tijd

maandag 15 februari 2027
09:00 ⇾ 17:00

dinsdag 09 maart 2027
09:00 ⇾ 17:00

maandag 19 april 2027
09:00 ⇾ 17:00

dinsdag 11 mei 2027
09:00 ⇾ 17:00

vrijdag 04 juni 2027
09:00 ⇾ 17:00

Inschrijven kan tot en met: dinsdag 09 februari 2027 (23:59)
Kosteloos annuleren kan tot en met: dinsdag 09 februari 2027 (23:59)

Prijs

Deelnemer: 375,00 EUR

Contactpersoon

Benny Claes

+32 488 76 00 79

benny.claes@pxl.be